PLAKATNA AKCIJA

PLAKAT drustvo B1"Osredotoči se NAME, ne na mojo LUSKAVICO"Marec, 2015. V okviru osveščanja smo v društvu pripravili plakatno akcijo, s katero želimo predvsem mlade ozaveščati o bolezni. Zastavili smo si dva glavna cilja akcije, ki izhajata iz poslanstva društva:

- ozaveščanje javnosti, da smo vsi enaki (rušenje predsodkov - manjvrednost, stereotipov - nalezljivost)
- graditev osebnostne podobe bolnika (da se človek, kljub luskam na koži, v družbi počuti dobro in sprejeto).

V kampanjo smo vključili znano osebo, Lada Bizovičarja, ki smo ga fotografirali z mlado bolnico Urško Sulič, ki se ji psoriaza močno vidi predvsem po obrazu. Obolelim želimo pomagati, da bi lažje shajali z boleznijo, javnost pa pozivamo k razumevanju in sprejemanju psoriatikov. Namen plakata je predvsem prikazati, da luskavica ni nalezljiva.

Če želite prvi izvedeti aktualne informacije se naročite na elektronske novičke. Vpišite svoje ime in elektronski naslov ter pritisnite gumb "prijava na e-novice"