Čudovita sobota v Hrastniku!
Na res lep jesenski dan, ob koncu novembra, smo se člani Društva psoriatikov Slovenije podali proti Hrastniku, prekrasnemu rudarskemu mestu z bogato zgodovino in globoko zakoreninjeno tradicijo, ki je bilo tokrat prizorišče našega tradicionalnega novoletnega srečanja. Z izjemo sva se tokrat s Tatjano tja pripeljali z lastnim vozilom, medtem ko je večina članov prispela z avtobusom.
Razgibana pot po vijugasti cesti nas je vodila mimo prijetnih dolenjskih vasic, čez prelaz Bogenšperk, mimo mogočnega istoimenskega gradu ter skozi Litijo in mimo Zagorja ter Trbovelj, vse do Hrastnika, mesta v srcu Zasavja, umeščenega ob deroči lepotici, reki Savi. Pokrajina, prepletena z naravno lepoto in sledmi bogate rudarske dediščine, naju je že na poti navdala s posebnim občutkom pričakovanja.
Že ob vstopu v športno dvorano smo bili deležni izjemno toplega sprejema in bogate kulinarične dobrodošlice, ki je obetala poseben in nepozaben večer. Gostitelji so s svojo iskreno srčnostjo ustvarili prijetno in zelo domače vzdušje, v katerem smo se vsi počutili sproščeno in iskreno dobrodošle.
Sledil je pester in vsebinsko bogat pozdravni program organizatorjev. V uvodu nam je neumorni član g. Drago Kapušar na zanimiv in živahen ter slikovit način predstavil številne zanimivosti občine Hrastnik. Posebno toplino dogodku je s svojo srčno prisotnostjo dodala predsednica podružnice ga. Jolanda Kunstič, vrhunec uvodnega dela pa je bil navdihujoč nagovor našega predsednika g. Jana Korena. Spregovoril je o dobroti, o tem, kako vsak korak, vsaka misel in vsaka poteza v smeri dobrote in ljubezni šteje ter soustvarja boljši svet. Njegove besede so še dodatno poglobile pozitivno energijo, ki je napolnila dvorano in srca vseh prisotnih. Ponovno srečanje s prijatelji je bilo neprecenljivo.
Čas je mineval veliko hitreje, kot bi si želeli. Ob odlični kulinarični ponudbi, ob zvokih ansambla Pink Ponk, plesu in vrhuncu večera, nastopu plesne točke članic društva, je večer minil, kot bi trenil. Prijetno utrujeni, a bogatejši za številne nepozabne vtise, tople objeme in lepe spomine, smo se v poznih večernih urah odpravili proti domu. Iskrena hvala prijateljem iz Hrastnika za izjemno topel sprejem, srčno gostoljubje in nepozaben večer, ki bo še dolgo ostal v naših spominih.
Bogomir Volkar, član podružnice Ljubljana
