Podružnica Zasavje vabi na jesenski izlet  8. oktobra 2022

Tokrat se bomo podali na Dolenjsko. Prva postaja je Muljava in ogled Jurčičeve domačije. Muljava leži v prastarem naselitvenem prostoru Dolenjske, kar kažejo najdišča ob muljavski cerkvi. To področje je bilo naseljeno že v 3. oz. 4. stoletju našega štetja. Ime Muljave je v svet ponesel prvi slovenski romanopisec Josip Jurčič. Jurčičeva domačija je postala etnografski muzej na prostem. Pot nadaljujemo po dolini reke Krke, kjer se med Novim mestom in Krškim vzpenja mogočen renesančni grad, ki velja za enega najstarejših gradov na Slovenskem. To je grad Raka, ki si ga bomo tudi ogledali. Med obema ogledoma pa bo še čas za kratek sprehod okrog gradu Otočeč in seveda za malico. Izlet bomo zaključili s poznim kosilom v gostišču Janc, v naselju Studenec, v občini Sevnica.

Odhod avtobusa bo iz:

  • Hrastnika, od Mercatorja ob 7.30 uri
  • Trbovelj ob 7.45 uri (zbirališče udeležencev pri občini in na Trgu revolucije)
  • iz Zagorja ob 8.10 uri na postajališču ob glavni cesti proti Ljubljani.

 Prijave zbira vodja podružnice Zasavje Jolanda Kunstič na GSM 041 957 814. Rok za prijave je 29. 9. 2022.

Vodja podružnice Jolanda Kunstič l.r.

X