Luskavica in psoriatični artritis – Vodnik po ponovnih izbruhih in tedenski spremljevalec simptomov

Medtem ko se simptomi pri nekaterih boleznih dosledno pojavljajo vse do konca življenja, je psoriatična bolezen (luskavica in/ali psoriatični artritis) manj predvidljiva. Za mnoge bolnike s psoriatično boleznijo se menjavajo obdobja, ko se njihovi simptomi okrepijo (med izbruhom), in obdobja z malo ali celo brez simptomov (med remisijo). Luskavica in psoriatični artritis sta kronični (dolgotrajni) bolezni, vendar obstajajo načini za upravljanje vzponov in padcev z učinkovitim načinom zdravljenja ter s spremembami življenjskega sloga in rutine pri domači negi.

Društvo psoriatikov Slovenije je za vas pripravilo Vodnik po ponovnih izbruhih in tedenski spremljevalec simptomov, ki vam naj pomaga spoznati izbruhe psoriatične bolezni in kaj jih lahko sproži. Vodnik vključuje tudi tedenski delovni list za sledenje vašim simptomom in sprožilcem.

Do vodnika lahko dostopate s klikom na spodnjo povezavo:

Psoriaza in PSA – TEDENSKI SPREMLJEVALEC SIMPTOMOV 2021